Vzpomínky neumírají...Blog přesunut --> http://lenca-fourteen.blog.cz/

Bloguji už tři roky?

Publikováno 10.07.2016 v 20:32 v kategorii ✿ Ohledně blogu ✿, přečteno: 297x

Ahoj! Takže tohle je poslední článek na mém blogu. Nekončím, ale stěhuji se na jinou adresu. Chci totiž začít odznovu na blog.cz. Dle mého názoru (a i dle názoru ostatních) infoblog.cz nemá budoucnost a je tu stále to samé (a to jsou školy pro nadpřirozené, blogy o nadpřirozenu atd). Sice mám zde skoro 20 000 návštěv, ale je to jen číslo, a mohu toho dostáhnout i na novém blogu. (Btw tento článek je dlouhý, možná to budou dvě části, uvidím, jak to infoblog povolí).
Na nový blog přesunu pár rubrik, některé přidám, jiné upravím. Blog.cz má více možností, jak rubriky upravit (např. do rubriky dát rubriku = podrubrika (viz.tento odkaz na obrázek), což tu nejde). Na co bude blog zaměřen? Na to samé, co tento - tedy na vše možné. Hudba, Tagy, Recenze, Příběhy atd... Dess blogu zatím nechám, co tam mám teď, možná ho časem změním, nebo jen dám do pozadí obrázek.

Vím, psala jsem, že s blogem možná skončím, až budu v devítce. Ale jak tu teď sedím a píši tenhle článek, říkám si: Proč? Vždyť je tolik blogerů, kteří i přes maturitu nebo přijímačky jsou aktivní, i když méně. Pokud budu mít nápady a bude mě to bavit, budu psát. Kašlu na kecy těch, kteří říkají ,,Udělat si blog? To ještě jde?" ,,Ty bloguješ? V dnešní době už nebloguje nikdo" a tak dále. Přeci jen, bloguji už tři roky, a stále mě to baví, i když jsem změnila téma.

A tímto se dostáváme k mému blogerskému odhalení. Udělejte si pohodlí, bude to na dýl.

Ale nezačnu ,,Kdo je Lenča? Jak to, že jste mě neznali už dříve?" Možná si to teď říkáte, možná ne, do hlavy vám nevidím :D Možná někteří poznáte, že jste mě znali, ale třeba vás to nenapadlo...
-----------------------------------

Začalo to v roce 2013, bylo mi jedenáct let. Byla jsem fanynka seriálu WinX Club a seriálu H2O. Pořád jsem na internetu hledala návody, jak se stát vílou nebo mořskou pannou (pozn. vyrostla jsem z toho asi rok po té, co jsem začala blogovat, ale to teď není podstatné). Někdy v červenci (nepamatuji si den) jsem narazila na blog, které měly dvě adminky Elizabeth a Laivinë, které psaly, že jsou víly, a na blogu měly hodně návodů, které nikdo nezkopíroval (jen já trochu, ale k tomu se dostaneme). Byla jsem celá nadšená. Super design, super adminky, super návody. Ale protože bych to nebyla já, nic jsem nezkusila (vždy, když jsem našla nějaký návod, co se mi zamlouval, nezkusila jsem ho). Ale četla jsem blog a dychtivě čekala na nové články (jako někteří z vás čekáte na mé nové články). Pak (už nevím, kdy to bylo) mě jednoho krásného dne napadla myšlenka: ,,taky si založím blog". A hned jsem věděla, co budu psát: víly a mořské panny. Konkrétně, domluvila jsem se s kamarádkou, jestli nebudeme blogovat spolu, ale nakonec jsem články psala jen já i pod její přezdívkou. Ale jí to nevadilo. No a ta jsem si na blog.cz založila můj historicky první blog (Pak jsem asi jako všichni ostatní začínající blogeři měla miliardu blogů...).

Říkala jsem si Marina Fialková (dle knihy Rafaelova škola) a kamarádka byla Adrina. Začala jsem psát, že jsem víla a moř. panna, kdy a jak jsem se proměnila a psala i návody (mám je dodnes na flešce...), které jsem zčásti (většinou text básničky) zkopírovala z blogu Elizabeth. Ale nechtěla jsem to přiznat. V přibližně stejné době vznikl blog, který jsem psala s kamarádkou Verčou O. který byl o vílách, a vznikl ještě jeden blog, kam jsem psala mé první příběhy (tj. o Lily, o Mandy, Wolfblod, atd.), který jsem měla s jinou kámoškou Verčou (Verčou V.). Ale zpět k hlavnímu blogu.

Tomu se dařilo dobře. Kamarádila (a kamarádím se s nimi doteď :) ) jsem se s Laurou a Eliz. Pak ale jeden čas, myslím, že v září, jsem na blog přiznala, že nejsem princezna víl a moř. panen (chápejte, bylo - a je stále - populární u malých holek, které tvrdí, že jsou víly, mp a jsou princezny) a později mi nějaká holka napsala, ať si nevymýšlím, že víla nejsem. Já jí tvrdila, že jí jsem (jako to holky tvdívají i dnes), ale nakonec jsem se přiznala. Vše jsem smazala (škoda, ráda bych si to přečetla...), návody si uložila na flešku, a založila si další blog s názvem Obyčejná holka. Ten jsem někdy v říjnu smazala a opět se vrátila na hl. blog. A začala jsem opět psát, že jsem víla, tentokrát mystická. Psala jsem vlastně nynější Sářin vílí život s tím rozdílem, že já byla hl. hrdinka a jmenovala jsem se Marina.

Popularita mi stoupala, seznamovala jsem se s dalšími blogery a blogerkami (např. Laura, Mellysa, dada, kane, bloom a další...).

Jak to tak bývá, každého spisovatele jednou postihne spisovatelský blok. U mě tomu tak bylo někdy v březnu 2014 a "svůj" mystický život jsem přestala psát. Na blog jsem se vrátila až vloni s tím, že "svůj život" budu psát na wattpad pod jiným jménem (teď mi došlo, že jsem to neudělala... heh :D ). Když jsem přestala s myst životem, začala jsem plně psát na této doméně, která vznikla v roce 2013, když jsme s Verčou V. nemohly přijít na to, jaké heslo jsme měly na náš blog. Verča s tím blogováním pak sekla a já do ledna 2015 psala sama. Pak jsem na chvíli přestala, smazala články a jen projížděla blogy na infoblogu. Seznámila jsem se s Kathy, Jane, Kalanche, Alisonem, Minus, Arne Rose, Turme, Loriou, lolou, Lejnhad, Jakubem (není to bloger) a s dalšími skvělými lidmi. Nakonec mě Kathy a další v jednom chatu přemluvili, ať si založím blog, a já tedy začla nanovo 18. 2. 2015. Letos tento blog oslavil první rok mé aktivity a v prosinci to bude tři roky, kdy existuje doména. A protože já začala na hl. blog psát v roce 2013 někdy v červenci, je tento měsíc ve třetím roce mého blogování.

(proto je nadpis článku ,,Bloguji už tři roky?")
A jaký je tedy ten nový blog?
http://lenca-fourteen.blog.cz/

Tady máte pro zajímavost odkazy na mé blogy, které jsem měla a našla je, a na blog lidí, se kterýma jsem se seznámila.

Hlavní blog: http://marina11.blog.cz/
Blog, který jsem měla s Verčou O. : http://mystickyvilistrom.blog.cz/
Blog, který jsme měli s Verčou V. (s ní jsem pak měla i tuto doménu, na níž jsem pak začala psát já sama): http://vilimystickystrom.blog.cz/
Moje škola pro víly a mořské panny: http://viliamorskepanny.blog.cz/
Blog Elizabeth (už dávno je tam něco jiného, než co tam bylo, když jsem začala blogovat): http://elizabeth127.blog.cz/
Blog dady: http://lentakvselico011.blog.cz/
Blog Mellysy: http://mellysa13.blog.cz/ nebo http://mellysa7.blog.cz/
Blog Kathy: http://kathys-dreams.blog.cz/
Blog Arne Rose: http://magievil.infoblog.cz/
Blog Jane: http://janelife.infoblog.cz/
Blog Loiry: http://frozen.infoblog.cz/
Blog Loly: http://magicalfairies.infoblog.cz/
Blog Kalanche: http://fantasie.infoblog.cz/
Blog Lejnhada: http://svetzviratmagieaprirody.blog.cz/
Blog Turme: http://elsa.infoblog.cz/
Blog Alisona: http://martin22.infoblog.cz/
Blog, na který jsem psala "svůj život" (ten jsem ale někdy vloni předala jedné holce Ellise) http://marina.infoblog.cz/

To je tak vše, na co si pamatuji, pokud na něco narazím, připíši to. Na ty blogy jsem psala pod jménem Marina nebo pod jménem Lenča.

Tak co? Znáte mě někdo už z dřívějška, nebo jste se se mnou seznámili až na tomto blogu?

Hezký zbytek dne a pěkné prožití prázdnin vám přeje
♥ Lenča ♥

Btw, na komentáře budu odpovídat stále, a Q&A platí stále. Až tento blog bude mít 20 000 návštěv, Q&A sem přidám

Komentáře

Celkem 7 komentářů

 • Tess 12.07.2016 v 17:02 My jsme taky s kamarádkou blbnuli, že jsme víly, a každou noc lítáme kamsi kdesi, když si na to vzpomenu, hoodně se nasměju :"D S tím infoblogem máš asi pravdu, blog.cz je vyhledávanější a chodí tam víc lidí. Každopádně přeju v blogování hodně štěstí a užij i prázdniny! ;)


 • ♥ Lenča ♥ 12.07.2016 v 19:21 Tess: Jo, to my si hrály pořád :D Jj díky a ty si je taky užij! :)


 • Jen malá otázka 15.07.2016 v 00:52 Promiň, že se tě na to ptám, a jestli nechceš odpovídat nemusíš, jen by mě to zajímalo, takže to není urážka nebo tak :D
  Chci se tě zeptat, když sis vymyslela to s tím, že si víla, ale pořád věříš Lauře a Sandře, že oni jsou víly a Mp, proč to nezkusíš jako oni? Oni přece mají taky návody, ne? Jen to chci pochopit.


 • Nikča 15.07.2016 v 10:40 Mala som podobnú minulosť. Až na to že som začala blogovať od 9 rokov, tiež som milovala Winx. K blogovaniu som sa dostala že som po internete hľadala návody ako sa premeniť na vílu. Našla som jeden blog a vtedy som už veľmi chcela mať blog aj ja ale nevedela som ako. Objavila som stránku bllog.cz a už asi vieš čo bolo ďalej. :)

  čo sa týka tvojho nového blogu tak Ti s ním prajem veľa šťastia a aby tam nechodili ty typu Borisa atď. Budem naň chodiť.


 • ♥ Lenča ♥ 15.07.2016 v 22:36 Jen malá otázka: No já přesně nevím zda tomu věřit... Nic se mi nechce zkoušet...

  Nikča: Aha. Díky :)


 • Jen malá otázka 16.07.2016 v 12:04 Aha tak to jo :) Už jsem si myslela, že jsem jediná, kdo to takhle má XD


 • ♥ Lenča ♥ 16.07.2016 v 18:43 :D


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Jak psát web Jak psát web Jak psát web Jak psát web