Vzpomínky neumírají...Blog přesunut --> http://lenca-fourteen.blog.cz/

Mandy a mořské panny

Publikováno 25.03.2016 v 08:17 v kategorii ♥ O mně ♥, přečteno: 92x

Psáno er formou. Tenhle příběh se mi asi líbí nejvíc :D Až na ty pravopisné chyby… :D No nic, jdem na to :D
4ddd794554_95147767_o2.png
1. kapitola

(Obarvené vlasy)


,,Tak,co,jaký mám čas?"zeptala se Mandy,když přeplavala dvakrát celý bazén.,,Zlepšuješ se."odpověděla jí její kamarádka Andrea,která jí měřila čas.Obě děvčata byla v plovárně v jejich městě.Mandy byla skvělá v plavání a právě trénovala na velký závod.Když pak obě seděli u Andrey doma v pokoji,Mandy řekla:,,Už se těším,až to nandám té nafoukané Adrianě.Tvrdí,že bazén přeplave rychleji než já.",,Minule vyhrála ona,ale to neznamená,že nevyhraje i v sobotu."řekla jí na to Andrea.V pátek pak po škole si Mandy běžela vzít své plavky,aby zase trénovala na závod.Když pak doplavala dva bazény,měla opět lepší čas,než ve středu.,,Adriana nemá šanci."řekla Mandy.,,Teď musíš trénovat,jak dlouho vydržíš pod vodou.Já si zajdu pro pití,nechám běžet stopky a až se vrátím,tak je stopnu,dám ti signál a ty se vynoříš."dala jí úkol Andrea.,,Tak dobře"souhlasila Mandy.Když se Andrea vrátila a Mandy se vynořila,tak Andrea vykřikla:,,Týjo,ty nejen že se umíš potápět,ale ty si pod vodou dokonce barvíš vlasy!"Mandy se na ni nevěříctně podívala,ale když jí Adrea podala zrcátko,tak neuvěřila svým očím.Na jejích hnědých vlasech měla růžové pruhy.,,Ale já si je nebarvila."řekla Mandy.,,Možná to zmizí,když si to pořádně vysušíš."navrhla jí Andrea.Když Mandy došla domů,pustila si fén a vyfénovala si vlasy.Barva ale nezmizela.Mandy si vzpoměla,že má psát úkoly,tak se posadila ke stolu a pustila se do psaní úkolů.Za necelou hodinu měla úkoly hotové.Když přišla maminka z práce,spráskla ruce a podívala se na Mandy přísně.,,Mandy,řekla sem ti,že si barvit vlasy a dělat melír smíš dělat až od 18-ti let.Je ti teprve 11."řekla jí maminka.,,Ale,mami..."protestovala Mandy,ale maminka jí přerušila:,,Žádné ale.Teď už s tím nic nenaděláme,přebarvování by ti to ještě zhoršilo a mohla by jsi je mít i zelené.Nevím,co na to řekne tatínek,ale asi taky nebude nadšený."Mandy se zamračila.Proč mě maminka nechce poslouchat?Jako by ani nebyla má vlastní.Vzdychla si.Mandy se zadívala na hodiny.Bylo půl třetí.Musí jít zase trénovat.2. Kapitola

(Šupiny)

Mandy šla k plovárně. Bylo hrozné horko a jí už došlo pití. Rozhlédla se. Nikde žádný obchod. Bude muset počkat, dokud nebude v plovárně. Všimla si kašny. Snad to nechce udělat, nebo snad ano? Sundala si mikinu. Rozběhla se a...žbluňk!
,,Co šílíš?"křikla na ni Andrea.
,,Promiň. Poslední dobou mě nějak přitahuje voda. Když ji někde

vidím, hden ji musím mít nebo no ní musím skočit."odpověděla Mandy.
,,To je divný."řekla Andrea a pokračovaly v cestě.


V plovárně si Mandy koupila vodu a rychle se převlékla. Strašně se těšila, až bude ve vodě.
,,Jdu napřed. Počkám na tebe."řekla Mandy.
,,OK."odpověděla Andrea.


Mandy ve vodě plavala různé typy plavání. Nejvíce se ale potápěla. Když se vynořila a viděla své ruce a nohy, polekala se. Na dlaních měla šupiny. A na nohou taky. Když přišla Andrea, tak polekáním vykřikla.
,,Prosimtě, nelekej mě."vyhrkla.
,,Já tě nelekám. Sama nevím, co to je."řekla jí na to Mandy.


Když Mandy přišla domů a řekla to mámě, tak ta Mandy řekla:
,,Musím ti něco říct, ale ne tady."
Došly do Mandina pokoje.

3. kapitola
(Hořká pravda)

V Mandině pokoji se posadily na postel.

,,Mandy, chci ti něco říct,"nadechla se máma.,,já... jsem královna mořských pannen."

,,To jako fakt?"zeptala se Mandy nevěřícně.,,Mořské panny ale nejsou, jsou to jen výmysly."

,,Mořské panny doopravdy existují, Mandy. Věř mi. Náhrdelník, co máš na krku, jsem ti dala, aby tě ochraňovaly síly Oceany, města mořských panen" snažila se máma.

,,Mami, snad nebudeš věřit těm povídačkám."řekla Mandy a otočila se ke dveřím.

,,Zlatíčko, pokud neuvěříš, nebudeš se umět proměnit a mne moct zachránit před zlou kletbou tvé tety."mizel v dáli hlas Mandiny mámy. Mandy se otočila. To, co viděla, ji vyděsilo.


Její máma tam ležela na zemi, místo nohou měla nádhernou zlatou ploutev a měla i stejné barvy podprsenku. Omdlela z nedostatku vody. A navíc nemohla dýchat, protože potřebovala co nejrychleji vodu. Mandy neotálela a pokusila se mámu zvednout. Dlouho jí trvalo, než mámu položila do vany. Pak jí napustila vanu vodou a její mámě se udělalo lépe.


,,Mandy,"začala její máma.,,když uvěříš, že mořské panny existují, tak se proměníš. Musíš ale říct věřící báseň. Tu ti donese delfín Angela, moje nejlepší přítelkyně. Ta ti také bude radit na cestách. Teď ale potřebuji, aby jsi mě nějak vyhodila z okna..."

,,Mami, nešil. Tebe z okna nevyhodím. Vždyť se můžeš zabít, nemáme pod přímo pod okny nějaký oceán, ten je až 500 metrů od nás."proetstovala Mandy."

,,Prosím tě, věř mi. Je sice kouzelná síla Oceany slabší, než když jsem byla na trůnu já, ale i tak mě zachrání."Mandy si pořád nebyla jistá, ale musí mámu přece osvobodit od zlé kletby. Otevřela okno, vzala mámu, koukla dolů a místo aut viděla velikou vlnu sahající až do oceánu.

,,Přijď brzy. Zanedlouho připlave Angelina, tak na ni čekej."usmála se její máma a Mandy ji pustila. Viděla, jak její máma rychle proplouvá vlnou až do oceánu.


4. kapitola

(Angelina)

Mandy netrpělivě přešlapovala na břehu u oceánu a čekala na Angelinu. Čekání bylo nekonečné a tak si skočila do vody. Doplavala na dno a tam si sedla. Po čase se před ní začal objevovat krásný růžový delfín.

,,Ahoj, já jsem Angelina. Určitě ti o mně říkala tvá máma."řekl ten delfín.,,Ty mluvíš?"zeptala se Mandy. Pak si ale uvědomila, že je pod vodou, a rychle si zacpala pusu.,,Neboj se, umíš dýchat pod vodou,"řekla jí Angelina a dodala:,,Každý vodní živočich umí mluvit pod vodou. Stejně jako mořské panny. A ty mluvíš pod vodou, protože jsi mořská panna.",,Aha. Počkej chvilku, musím říct kamarádce, aby řekla mému tátovi, kam jdu."řekla Mandy a Angelina souhlasila.


Mandy vyplavala a viděla, jak ke skále, která je kousek od břehu, jde Andrea. Rychle vyplavala a vylezla na tu skálu.

,,Andreo,"řekla jí.,,Mandy? Co ty tu děláš?"zeptala se Andrea.,,Je to dlouhý příběh, ale řeknu ti ho."sedla si Mandy na skálu.

Andrea se po tom, co jí Mandy řekla příběh, zeptala:

,,Princezna? To je pro tebe pocta, viď?",,Ano, to je,"řekla Mandy a nevšimla si, jak se ve vodě pod nimi vynořila Angelina.,,ale nejradši bych byla normální dívkou. Vždyť jsem teprve ve 4. třídě.",,Ale Mandy, řekla jsi, že chceš zachránit svou mámu."ozvala se Angelina. Když jsi jí obě všimly, Andrea výskla:,,Ty jsi mi neřekla, že se leskne!",,Děkuji."poděkovala Angelina.,,Ano, to jsem řekla, ale copak může být holka ze 4. třídy královna?"zeptala se Mandy.,,Královna budeš, až nastane správný čas,"odpověděla Angelina.,,zatím budeš princezna, začneš v Oceaně chodit do školy pro mořské panny a...",,Hou, hou, hou. Do školy pro mořské panny? Já chci ale zachránit mámu a vrátit se zpět sem, mezi lidi."řekla Mandy.,,Šlo by to?"zeptala se.,,Dostane se ti, čeho žádáš. Ale teď už pojď."odpověděla jí Angelina.


Mandy skočila do oceánu a ještě zavolala na Andreu:

,,Řekni to, co jsem ti vyprávěla, mému tátovi, a řekni, že budu v pořádku."Pak se s Angelinou potopily a vydaly se do Oceany.Dý end :D


Pokud to někomu připomíná Barbie - příběh mořské panny.... tak ano, tím jsem se inspirovala :D Tehdy jsem to totiž strašně zbožňovala :'D

♥ Lenča ♥

Komentáře

Celkem 3 komentáře

 • Tess 25.03.2016 v 18:06 Nic ve zlým, ale teď jsem si po mnoha letech vzpoměla na Barbie: Mořská panna, nebo tak nějak xD To bylo skoro stejný :D


 • Tess 25.03.2016 v 18:07 Sorry, až teď jsem si přečetla popisek na konci :D


 • ♥ Lenča ♥ 25.03.2016 v 18:31 Tess: Jo bylo to podle toho :D A neva :D


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Jak psát web Jak psát web Jak psát web Jak psát web