Vzpomínky neumírají...Blog přesunut --> http://lenca-fourteen.blog.cz/

Škola pro magická stvoření

Publikováno 25.03.2016 v 08:31 v kategorii ♥ O mně ♥, přečteno: 111x

Psáno er formou. Poslední příběh! :D (už bylo načase, docela jsi to na hl. straně infoblogu zamořila...) Víc bych to zamořila kdybych ty kapitoly psala po jednom :D
Tento příběh měl mít několik podob a je to série. Mělo to být o holce Zoji, což jsem začala psát a tady to najdete. Dále jsem měla dokončit příběh o Lily a o Mandy a udělat z nich spolužačky, co se učí na škole pro víly a mp. A pak měla následovat série, která měla být podobná série jako Rafaelova škola, ale k tomu jsem se dostala až když jsem začala psát Galdon (cca 2 měsíce zpátky (tj. od konce ledna 2016)) :D
Taky si pamatuji, že jsem strašně moc chtěla psát různé příběhy o různých bytostech, které byly v Rafaelce (tj víly, nágy, nymfy... :D). Možná se k tomu časem dostanu, nebo taky ne... to je jedno, už zdržuju :D


Toto je příběh o Zoji. Tak snad se zalíbí :)

Úvodem

Na konci srpna začne mít Zoja bolesti páteře a kostrče. Její máma jí dává čaj, který bolesti tlumí. Doktoři si s bolestmi neví rady. Když jí předpíší léky, tak nezabírají a její máma jí dává ten čaj, který je jako lék. Zoja je poloviční sirotek, protože jí zemřel táta. Prý byl nága, což Zoja vůbec netuší, co to je, až do jednoho dne.... Zoja po tom zvláštním dni začne chodit do speciální školy. Štve ji, že nemůže být s kamarádkami, protože ony jsou na gymplu a vídají se jedině navečer, kdy ale začne mít Zoja školu. Zároveň se jí to kříží s keramikou a tanečním. Zoja je nejdříve ze všeho vyjukaná, ale vzpamatovává se, nalézá si nové přátele, dokonce i svou lásku…


ŠPMS: 1. část - 1. kapitola


,,Crrrr!" zazvonil Zoje budík a ona se líně začala protahovat. ,,Au!" zaúpěla, když zase ucítila ten tlak kostrče. Vůbec nechápala, proč ji od minulého týdne začala zničehonic bolet.

Zoja je jedenáctiletá dívka, s blond vlasy na mikádo. Má střední postavu, ráda sportuje, čte si, tancuje a nebo poslouchá písničky. Její oči jsou modré jako moře, jak říká její maminka, se kterou bydlí. Její otec jí zemřel, když jí byl jeden měsíc, takže ho Zoja moc neznala. Kromě maminky je ještě v domě babička s dědou, rodiče maminky.

Vstala a začala se přehrabovat ve skříni. Jako vždy pak na zemi byly vyházené věci, protože Zoja má ráda módu a vždy má to, co zrovna frčí. Učesala si vlasy, dala čelenku, trochu si zvýraznila oči a seběhla dolů do kuchyně.

,,Ty s tou čelenkou snad spíš," pozdravil ji děda, jako každé ráno. ,,Vy chlapi, vůbec nerozumíte módě," zasmála se Zoja a vzala si krajíc chleba s máslem a medem a začala si dělat čaj, který ji máma vaří, když má bolesti kostrče nebo páteře.,, Mami, proč musím pít ten bylinkový čaj? Víš přece, že já čaje nemám ráda," stěžuje si vždycky Zoja. ,,Víš přece, že ho máš jako lék, když máš ty bolesti." Opakuje jí pokaždé maminka.

,,Tak šup, dnes tě zavezu do školy," nabídl děda, když se Zoja vydala do pokoje pro brašnu. Když Zoja vešla do pokoje, jako vždy se začala přehrabovat v šuplíku, kde měla šminky a různé šperky.

,,Zajímalo by mě, proč mám ty hrozné bolesti. Snad nebudu muset skončit s tanečním." Bručela, když si oblékala mikinu a dávala si aktovku na záda.

Ve škole Zoja skoro pořád myslela na ty bolesti. ,,Co je s tebou," drcla do ní loktem při obědě Lea, Zojina kamarádka ,,dneska jsi nějaká zamlká." ,,Ale nic," odpověděla Zoja.

Když Zoja šla ze školy na keramiku, udělalo se jí tak špatně, že rychle zavolala mámě, aby pro ni přijela.

Doma jí máma udělala čaj, po kterém se jí udělalo dobře. Byla ale hodně vysílená, tak si šla lehnout. Po chvíli ji přemohl spánek a ona usnula.

Když se vzbudila, myslela si, že je v nějakém kufru. Bylo jí hrozné horko a nemohla se hnout. Zkusila pohnout alespoň nohama, ale měla je srostlé. Celá se protočila a myslela si, že bude zvracet. Napnula ruce a zasvítilo jí denní světlo do očí. To, v čem ležela, začalo křupat a ona konečně nebyla tak sepnutá. Najednou sjela z postele, ale stačila vykřiknout. Ihned u ní byla její máma. ,,Ty jsi ale krásný chřestýš," řekla její máma.Chřestýš? podivila se Zoja. Pokusila si sednout. Chvíli jí to trvalo. Když se konečně posadila, to, co uviděla, ji vylekalo…Dý End :DMenší vysvětlivky:

ŠPMS = Škola pro magická stvoření
1. Část – Označení pro část, která je o Zoji. O Lily a Mandy by to byla dvojka a série dle Rafaelky by byla trojka :D
1. Kapitola – Tak jestli tohle potřebuje někdo vysvětlit, asi není úplně ok (neberte to jako urážku) :D

Er forma – psáno z pohledu vypravěče

Ich forma – psáno z pohledu hl. hrdiny


Názory pište do komentářů :)

Vaše ♥ Lenča ♥

Komentáře

Celkem 2 komentáře

 • Super 28.03.2016 v 11:05 Krásne.


 • ♥ Lenča ♥ 28.03.2016 v 11:37 Díky :)


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Jak psát web Jak psát web Jak psát web Jak psát web