Vzpomínky neumírají...Blog přesunut --> http://lenca-fourteen.blog.cz/

Světový den vody

Publikováno 22.03.2016 v 16:21 v kategorii ✿ Svátky a významné dny ✿, přečteno: 155x

Ahoj! Po nějaké době článek do téhle rubriky! :D
Světový den vody byl určen na 22. březen, od roku 1993. Důvodem je skutečnost, že na světě více jak miliarda lidí trpí nedostatkem pitné vody, nemá přístup k vodě. Propagace agentur UN a nevládních organizací věnujících se problémům spojeným s vodou je zaměřena na čistotu a ochranu vod a jejich šetření. Kromě toho je každým rokem zpracováváno určité specifické téma. V roce 2006 bylo tématem „voda a kultura“,v roce 2007 je tématem „zvládání vodní nouze".

Letos tento svátek slavíme již po třiadvacáté s tématem "Voda a pracovní místa". Má ukázat, jak množství a kvalita vody může měnit nejen životy a živobytí lidí, ale dokonce celé společnosti a ekonomiky.

Asi nemusím zmiňovat fakt, že voda je velmi důležitá (píše se o ní také v Rafaelově škole 4 jen tak mimochodem :D). Měli by jsme vypít minimálně 2 litry za den, ale také bychom neměli pít neustále abychom nebyli převodnění (či jak to nazvat :D)
Přidávám sem menší zajímavost ohledně vody a našich myšlenek. http://rafaelovaskola.blog.cz/1406/voda-nase-myslenky-a-my

Zdroj

♥ Lenča ♥Komentáře

Celkem 2 komentáře

 • Booklet 22.03.2016 v 23:50 To jsem vůbec nevěděla že existuje :O


 • ♥ Lenča ♥ 23.03.2016 v 13:48 Booklet: Já to vím asi 2 roky, ale nikdy jsem nevěděla, kdy to přesně je.


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Jak psát web Jak psát web Jak psát web Jak psát web